W miesiącu październiku na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku przebiegał on pod hasłem „Biblioteki szkolne rządzą”. Z tej okazji dla tych, którzy chcieli wzbogacić swoją biblioteczkę domową nasza biblioteka szkolna zorganizowała Kiermasz Taniej Książki, na którym uczniowie mogli zakupić sobie bajki, powieści przygodowe, ilustrowane słowniki i encyklopedie oraz pozycje pomocne w przygotowaniu się do sprawdzianu i egzaminu gimnazjalnego.

Ponadto przygotowana została gazetka okolicznościową o bibliotece, a także wystawa pt. „Przeboje czytelnicze naszej biblioteki, czyli książki czytane najchętniej”. Uczniowie częściej niż zwykle odwiedzali bibliotekę, dowiedzieli się, do czego służy biblioteka oraz czytelnia, dlaczego trzeba i warto czytać, słuchali bajek czytanych przez bibliotekarkę, wypożyczali książki zaprezentowane na wystawie i nie tylko. Ogłoszono również Konkurs na najciekawszą zakładkę do książki.
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych był więc okazją do propagowania czytelnictwa, skutecznym sposobem zachęcenia dzieci do czytania i zabawy z książką.
B. Pawińska