Początek roku szkolnego był dla naszej grupy rozpoczęciem pracy przy projekcie ” A map of Europe through postcards”, którego celem jest korespondencja w języku angielskim pomiędzy uczniami szkół partnerskich (z Włoch, Hiszpanii, Rumunii, Grecji, Francji, Niemiec, Łotwy, Czech, Słowacji, Bułgarii, Finlandii, Polski, Albanii, Słowenii, Turcji, Portugalii). Efektem końcowym projektu ma być stworzenie w każdej ze szkół mapy kontynentu z przypiętymi do niej w odpowiednich miejscach pocztówkami. Nasza korespondencja już poszła w świat dzięki  uprzejmości Rady Rodziców, która sfinansowała zakup znaczków pocztowych. A i do Wilamowic już od kilku tygodni napływają listy. Ponadto na zajęciach E-TWINNINGU najstarsze dziewczęta wykonują mapę Europy i wkrótce będziecie mogli zobaczyć efekt naszej współpracy. Od listopada natomiast rozpoczęliśmy pracę przy „długofalowym” projekcie „We are not the different”, który  potrwa aż do maja i podzielony jest na kilka etapów. Jego głównym celem jest pokazanie młodzieży, że pomimo różnic geograficznych i kulturowych mamy wiele wspólnego. W trakcie pracy przy projekcie, uczestnicy będą mieli okazję poznać język, muzykę, historię, kulinaria,czy  też tradycyjne stroje poszczególnych krajów partnerskich (Polska, Albania, Turcja, Litwa, Grecja, Bośnia i Hercegowina, Tunezja, Włochy, Wielka Brytania). Pierwszym krokiem w projekcie było przedstawienie się poszczególnym uczestnikom i obejrzenie prezentacji ich szkół. W galerii możecie obejrzeć namiastkę naszych działań! Zapraszamy:))

B. Nawrocka i A. Genc