W dniach 3, 5, 12 listopada 2015 roku w godzinach 16.30- 19.00 w naszej szkole przeprowadzone zostały warsztaty w ramach projektu „Smaki pokoleń” realizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Za Sołą”. Jest on współfinansowany ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich FIO na lata 2014-2020. Projekt międzypokoleniowy powstał z myślą o aktywizacji społecznej i integracji międzypokoleniowej osób starszych oraz dzieci i młodzieży. W ramach projektu zaplanowane są liczne warsztaty artystyczne oraz kulinarne. W szkole w Wilamowicach zrealizowano trzy spotkania w grupach dwunastoosobowych:
1) Quilling – papierowe cuda
2) Malowanie na szkle
3) Odjazdowe t- shirty -warsztaty zdobienia tkanin farbami akrylowymi.
W spotkaniach wzięli udział uczniowie klas IV-VI oraz gimnazjum. Warsztaty prowadziła p. Agnieszka Maruszak. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, a wykonane przez siebie prace uczniowie zabrali do domu. Miejmy nadzieję, że kreatywność i twórcza postawa uczestników będzie rozwijać się podczas zajęć szkolnych.