Jak z przyjemnością uczyć się języka angielskiego?


Nauka bardzo często kojarzy nam się z nudą i koniecznością siedzenia nad książkami. Jednak lekcje nie muszą tak wyglądać. Nauka poprzez zabawę oraz przyjazna atmosfera panująca podczas tego typu zajęć sprzyjają zwiększeniu zainteresowania nauką języków obcych oraz angażują do aktywniejszego udziału w lekcji. W klasach 6 w ramach lekcji języka angielskiego uczniowie zorganizowali pokaz mody. Pokaz mody był podsumowaniem cyklu lekcji poświęconych ubiorowi, częściom garderoby, stylom ubierania się oraz opisowi wyglądu zewnętrznego człowieka. Uczniowie utrwalali słownictwo poznane na lekcji podczas znakomitej zabawy, włożyli wiele pracy i serca w swoje przedstawienie i wszystko udało się wspaniale! Mimo dużego stresu modeli, pokaz mody okazał się wielkim sukcesem. Gratulujemy uczniom pomysłowości i liczymy na więcej takich ciekawych projektów.
Agnieszka Genc i Barbara Nawrocka