W grudniu klasy IV-VI z Zespołu Szkół w Wilamowicach wzięły udział w projekcie przyrodniczym  podczas którego badaliśmy kiedy gazy oraz ciecze mogą się mieszać same i  czym różni się przemiana fizyczna od chemicznej.Zapach  ciasta pieczonego w kuchni czujemy w całym mieszkaniu, idąc koło piekarni z daleka wyczuwamy zapach świeżych wypieków.Podobnie wyczuwamy,że ktoś rozpylił perfumy.Dlaczego tak się dzieje?Drobiny zapachowe mieszają sie z drobinami powietrza,przemieszczając się na coraz większe odległości.Zjawisko rozprzestrzeniania się drobin jednej substancji wśród drobin innej ,czyli samorzutne ich mieszanie się nazywamy dyfuzją.Zapach perfum i pieczonego ciasta lub pieczywa możemy wyczuć dzięki dyfuzji.Zarówno sól oraz cukier dobrze rozpuszczają się w wodzie.Możemy to łatwo zaobserwować,wsypując łyżeczkę cukru lub soli do wody w szklance.Cukier opada na dno szklanki.Po zamieszaniu widać,jak cukier znika,czyli rozpuszcza się w wodzie.Podobnie dzieje sie z wodą.Powstanie roztworu jest przemianą fizyczną,czyli reakcją,którą można odwrócić,to znaczy można ponownie otrzymać cukier lub sól.Jest to przemiana odwracalna.Wokół nas obserwujemy też przemiany nieodwracalne.Z usmażonych jajek czy upieczonego ciasta nie otrzymamy ponownie produktów.Pamiętamy,że przemiana, w której powstaje nowa substancja jest przemianą nieodwracalną,jest to przykład przemiany chemicznej.

 

Zapraszamy do oglądania XXII tomu Kroniki Koła Przyrodniczego z 2015 roku.Wersja elektroniczna znajduje się na stronie internetowej Zespołu Szkół w Aktualnościach -kategoria Koło Przyrodnicze.

Opiekun i członkowie Koła Przyrodniczego

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA