21 grudnia uczniowie naszej szkoły wystawili ciekawy spektakl jasełkowy. Przedstawienie było w tym roku inne – oryginalne, wyjątkowe i zachęcało wszystkich do refleksji nad naszym życiem i prawdziwym znaczeniem świąt Bożego Narodzenia.
Jego treść stanowiła wędrówka u boku Małego Księcia połączona z opowiadaniem o miłości, o jej poszukiwaniu i odnalezieniu w postaci króla królów, który na imię ma MIŁOŚĆ i który wybrał ubóstwo, stajenkę i przyszedł do nas jako małe dzieciątko Jezus w Betlejem. Głównym przesłaniem jasełek były słowa wypowiedziane przez Małego Księcia: „Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu” (Antoine de Saint-Exupery).

Jasełka miały bardzo ciekawa oprawę muzyczną. Piękne piosenki i kolędy śpiewane były przez uczennice z I klasy gimnazjum. Każdy wychodził z sali zadowolony i uśmiechnięty, czując w sercu radosny nastrój świąt Bożego Narodzenia i rozmyślając nad wieloma słowami usłyszanymi tego wieczora…

Bo…
nie wystarczą życzenia wszystkiego najlepszego, wszelkiej pomyślności, aby rodzicom dzieci się dobrze chowały i aby dzieci bogatych rodziców miały. Nie wystarczy stół wigilijny z siankiem i białym obrusem, ani łamanie się opłatkiem.
Najważniejsze jest to czego nie zobaczą nasze oczy.
Najważniejsze jest to czego nie usłyszą nasze uszy.
Najważniejsze jest to czego nie dotkną nasze ręce.
Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu, bo dobrze widzi się tylko sercem.

Dziękujemy naszym młodym aktorom za wspaniały występ!
Program przygotowały:
S. Strycharska, P.Tatoń – Praciak, A. Genc, M. Gawlik