Kolejny raz tradycji stało się zadość i w sali OSP w Wilamowicach w dniu 24 stycznia o godzinie 18.00 zaproszeni goście, przyjaciele naszej szkoły oraz mieszkańcy miejscowości spotkali się, by wspólnie przeżyć jeszcze raz atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Dzieci i młodzież Zespołu Szkół wraz z nauczycielami przygotowali „Jasełka”.
Inauguracji tego wydarzenia dokonała pani dyrektor Mariola Dylewska-Mitoraj witając wszystkich zaproszonych gości słowami
„BOŻE NARODZENIE JEST PO TO,
BY ZACHWYCIĆ SIĘ TYM,
JAK MAŁY POTRAFI BYĆ BÓG,
ABY CZŁOWIEK STAŁ SIĘ WIELKI”.
Młodzi aktorzy przypomnieli nam wydarzenia tej niezwykłej nocy, kiedy Bóg stał się Człowiekiem i przyszedł do wszystkich ludzi – ubogich pasterzy i bogatych króli … – przyszedł, aby zbawić każdego człowieka. Końcowa część była poświęcona wspomnieniu o zasługach i dokonaniach ks. Proboszcza Michała Boguty. Scenę napisała pani Bogumiła Mynarska-Zarudzka.
Wszyscy goście z zainteresowaniem przyglądali się popisom aktorskim młodych wykonawców, którzy w przepięknej scenerii, przedstawili cud Bożego Narodzenia, a największą nagrodą były dla nich oklaski wzruszonej publiczności.
Przygotowanie Jasełek wymagało trudu i zaangażowania wielu osób.
Serdecznie dziękujemy:
-Ochotniczej Straży Pożarnej za udostępnienie sali
-p. Tomaszowi Schneider za przygotowanie oprawy muzycznej i nagłośnienia
– Radzie Osiedla w Wilamowicach za wsparcie finansowe
– MGOK za wypożyczenie kurtyn
– panom A. Dusik, K. Biesik, J. Nowak, B. Zdrowak za pomoc w przygotowaniu dekoracji
– Dyrekcji Zespołu Szkół
– Rodzicom dzieci biorących udział w Jasełkach
– dzieciom i młodzieży z Zespołu Szkół za wyjątkowe zaangażowanie w przedstawienie.
Dziękujemy wszystkim gościom i mieszkańcom Wilamowic za wspólne kolędowanie.
Nauczyciele
A. Dusik, R. Nowak, B. Biesik, B. Pawińska, M. Gawlik