Z dużymi nadziejami reprezentacja chłopców w piłce ręcznej pojechała w dniu 8 lutego do Bystrej, walczyć o awans do finału powiatowego Gimnazjady. W czasie rekolekcji, podczas dwóch dodatkowych treningów drużyna pilnie szlifowała formę… Każdy z chłopaków był bardzo zmotywowany i zmobilizowany. Losowanie wyznaczyło nam jako pierwszego przeciwnika drużynę Gimnazjum nr 2 w Szczyrku (z którą w półfinale koszykówki chłopcy przegrali  1 punktem…). Mecz miał bardzo jednostronny przebieg i zakończył się rezultatem 26: 11 na nasza korzyść, wygrana była zdecydowana. Byliśmy zespołem o klasę lepszym i zrewanżowaliśmy się z nawiązką!    

Kolejna potyczka- z gospodarzami zawodów, Gimnazjum z Bystrej, mogła zapewnić końcowy sukces i awans. Wiadomo więc było, o jaką stawkę toczy się gra. Waga meczu być może trochę sparaliżowała poczynania na boisku w pierwszych minutach meczu. Po nerwowym początku wszystko jednak zaczęło dobrze funkcjonować. Rywal postawił poprzeczkę wysoko i wynik pierwszej połowy 9 : 8 na korzyść Bystrej niczego nie przesądzał. Druga odsłona nie rozpoczęła się  dobrze, zawodziła skuteczność, bramkarz rywali też nie ułatwiał nam zadania. Po dziesięciu minutach mieliśmy na swoim koncie raptem jedno trafienie… Pogoń za wynikiem rozpoczęła się  zbyt późno i przegraliśmy 18 : 11.

Nie przegraliśmy z byle kim, bo Gimnazjum w Bystrej to trzecia drużyna Śląska w zawodach wojewódzkich z ubiegłego roku! Szkoła ta od kilku lat specjalizuje się w piłce ręcznej, rokrocznie jest też reprezentowana w finałach powiatu. O końcowym sukcesie Bystrej z pewnością nie decydowało szczęście czy przypadek a solidne wyszkolenie i umiejętności indywidualne poszczególnych zawodników. Nasza drużyna włożyła w zawody wszystkie siły i umiejętności, grała ambitnie i z sercem. Tanio skóry nie sprzedaliśmy, a przegrać z tak utytułowanym rywalem, po zaciętym meczu i walce do końca to nie wstyd! Życzymy Bystrej sukcesu w dalszym etapie i trzymamy kciuki. Oby do finału wojewódzkiego również w tym roku! Naszym chłopakom, po raz  kolejny, dziękuję za ambitną postawę i gratuluje drugiego miejsca w półfinale powiatu.

Wyniki:

Gimnazjum Wilamowice- Gimnazjum nr 2 Szczyrk 26 :11 ( bramki Michał Foks, Michał Szymański po 8, Michał Masny 5, Patryk Sobik 3, Norbert Foks, Michał Maciejczyk po1 bramce)

Gimnazjum Bystra- Gimnazjum Wilamowice 18 :11 (bramki Michał Szymański 5, Michał Masny 3, Norbert Foks 2, Patryk Sobik 1)

Szymon Szymański