Zainteresowanie teatrem można rozwijać na wiele sposobów. Jednym z nich jest angażowanie uczniów do występów na deskach klasowej sceny. Klasa piąta w ramach realizacji projektu z języka polskiego przygotowała miniaturę teatralną na podstawie mitu „Demeter i Kora” z podręcznika „Jutro pójdę w świat”.

Na przedstawieni zostali zaproszeni koledzy i koleżanki z młodszych klas.

Aktorzy starali się dać z siebie wszystko i z niezwykłym zaangażowaniem odtwarzali swoje role.

W projekcie udział wzięły cztery zespoły, których członkowie samodzielnie przygotowywali się do występu. Ich zadaniem był również dobór właściwej muzyki, przygotowanie rekwizytów, dekoracji i kostiumów.
Przedstawienie sprawiło zarówno aktorom jak i publiczności wiele radości. Bardzo cieszy fakt, że młodzież chętnie angażuje się w tego typu przedsięwzięcia. Z niewielką pomocą nauczyciela uczniowie sami organizują występ: proszą o próby, chętnie pomagają w tworzeniu sceny i dekoracji, przygotowują widownię.

 

Za to wszystko serdecznie dziękuję moim młodym aktorom!

Sylwia Strycharska