Międzynarodowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata obchodzone od 1970 roku,obecnie w 192 krajach świata. Akcje są prowadzone corocznie,wiosną /22 kwietnia/ których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie.Organizatorzy Światowego Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom jak kruchy jest ekosystem planety ludzi.Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje. W Polsce Dzień Ziemi obchodzimy od 1990 roku.Tradycją jest finałowy Festyn na Polach Mokotowskich w Warszawie. W Zespole Szkół w Wilamowicach uczniowie włączyli się w obchody poprzez udział w kolejnej edycji „Listów dla Ziemi”.Na początek pragniemy zaprezentować nagrodzony List do Ziemi z 2014 roku,a następnie publikujemy poszczególne klasy z najładniejszymi listami.

Opiekun i członkowie Koła Przyrodniczego.