Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich obchodzonego co roku 23 kwietnia, uczniowie kl. V i VI pod opieką nauczyciela bibliotekarza przygotowali dla dzieci kl. I – III przedstawienie pt. „Królewna się nudzi”. W niezwykle barwny sposób młodzi aktorzy opowiedzieli historię pewnej królewny, która strasznie się nudziła i z tego powodu była bardzo marudna. Z pomocą przyszła jej wiedźma, która w  sprytny sposób zaangażowała królewnę w poszukiwanie zaginionej biblioteki. Mali widzowie obejrzeli inscenizację z wielkim zainteresowaniem, a na koniec nagrodzili aktorów gromkimi brawami. Przedstawienie było także okazją do uroczystego przyjęcia uczniów klas pierwszych do grona czytelników biblioteki szkolnej. Wszyscy pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie czytelnika, w którym obiecali  książki wypożyczać, czytać i szanować, a na pamiątkę otrzymali zakładki wykonane przez uczniów gimnazjum. Nie zabrakło też wspólnego śpiewu oraz tańca z aktorami przy piosence „W krainie bajek”.

Spotkanie miało na celu propagowanie czytania książek oraz systematycznego korzystania z biblioteki szkolnej.

B. Pawińska