XXIII tom Kroniki Koła Przyrodniczego-19.05.2016

W dniach 14-22 maja 2016 roku urządzono kolejne Święto Kwitnącej Azalii.Trafiliśmy na bardzo dobrą pogodę i impreza udała się fantastycznie.Przewidziane były różne atrakcje,można było zobaczyć kwiaty jednoroczne,dekoracje do domu i ogrodu oraz płazy i ryby.Właściciele byli dla nas bardzo mili i zaprosili nas już na kolejne święto.                                        W szkółce w Pisarzowicach opracowano napowierzchniową metodę przygotowania gruntu dla wrzosowatych.Otóż układa się jakiś krawężnik stanowiący krawędź rabaty,a w jej wnętrzu usypuje się wzniesioną rabatę z odpowiedniego podłoża: to torf,kora i piasek.Grubość warstwy w niektórych miejscach wynosi 30 cm,natomiast delikatny skłon terenu pozwala odprowadzić nadmiar wody.Właśnie taka struktura gleby i układ terenu dały roślinom doskonałe warunki do rozwoju.

 

Opiekun i członkowie Koła Przyrodniczego