13 października 2016 roku to ważna data w życiu klasy pierwszej. Tego dnia 15 uczniów   zdało swój pierwszy szkolny egzamin i zostało pasowanych na uczniów Szkoły Podstawowej.

Na początku uroczystości  dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki o szkole, przyjaźni, nauce, zasadach ruchu drogowego.  W drugiej  części  zdały egzamin zręcznościowy,  wykazały się znajomością szkolnego regulaminu i wiedzą o tym, kim są i gdzie mieszkają. W trzeciej części nastąpił akt ślubowania i pasowania na ucznia.  Słowa przysięgi w ustach dzieci brzmiały niezwykle poważnie. „ Ślubuję być dobrym uczniem” … Emocji było co niemiara u dzieci i u rodziców.    Pani dyrektor wielkim ołówkiem pasowała maluchów na uczniów. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i rogi obfitości pełne słodyczy. Ten dzień na pewno zostanie na długo w pamięci pierwszaków.

Renata Merta – wychowawca klasy I