„KSIĄŻKA TO DOPIERO POCZĄTEK…” – MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Tematem przewodnim tegorocznego święta bibliotek szkolnych było hasło „Książka to dopiero początek…”Celem tego święta jest zwrócenie uwagi na ogromna rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych uczniów.

Z tej okazji nasza biblioteka szkolna przy współpracy z Księgarnią Taniej Książki w Tuliszkowie zorganizowała Kiermasz  Książki, dzięki któremu uczniowie, rodzice i nauczyciele mogli wzbogacić swoją domową biblioteczkę.

Na początku października ogłoszono również akcję pt. „Podziel się książką”,  mającą na celu zachęcenie uczniów do podarowania bibliotece książki, której już nie czytają, aby mogli przeczytać ją inni czytelnicy. W ten sposób otrzyma ona drugie życie i sprawi radość innym. Do tej akcji włączyło się już chętnie wielu  uczniów i trwa ona cały czas.

Ponadto przez cały miesiąc uczniowie mogli obejrzeć w czytelni wystawę książek z imieniem w tytule, zachęcani do czytania często odwiedzali bibliotekę, aby wypożyczyć książkę do domu lub poczytać na miejscu.

Święto bibliotek szkolnych było również okazją do odwiedzenia biblioteki naszej szkoły przez uczniów klas pierwszych. Uczestniczyli oni w lekcji bibliotecznej, w czasie której zostali  zapoznani z zasadami korzystania z wypożyczalni i czytelni, odgadywali zagadki dotyczące bohaterów bajek oraz ich tytułów, a na koniec mogli wypożyczyć wybraną samodzielnie książkę.

Przypominamy! Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka! Zapraszamy!