W piątek 4 listopada odbyło się spotkanie uczniów klas drugich z rzeźbiarzem, panem Andrzejem Maciejczykiem. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali wspaniałej opowieści gościa o tym, jak zaczęła się jego przygoda z rzeźbiarstwem i o samym tworzeniu w drewnie. Dzieci miały okazję zobaczyć pracę artysty, bezpośrednio doświadczyły umiejętności rozpoznawania wielu gatunków drewna, poznały różne rodzaje i wielkości dłut, którymi pracuje na co dzień . Uczniowie obejrzeli również  prezentację przedstawiającą rzeźby jego autorstwa. Największe zainteresowanie wzbudził wśród dzieci pokaz rzeźbienia. Spotkanie było niezwykle inspirujące i zachęciło dzieci do działań plastycznych.  W drugiej warsztatowej części uczniowie mieli okazję wykazać się własnym talentem, gdyż ich zadaniem było wykonanie  rzeźby z ziemniaka.                                                                                                                                   Serdecznie dziękujemy panu Andrzejowi za poświęcony czas i słodki poczęstunek.

Renata Nowak, Anna Dusik, Monika Fojcik