Jak co roku, podczas ferii zimowych uczniowie z naszej szkoły mają zapewnioną możliwość aktywnego spędzenia wolnego czasu, o co zadbali dyrekcja i nauczyciele szkoły. Codziennie odbywały się wycieczki autokarowe do różnych zakątków naszego regionu. Podczas tegorocznych ferii codziennie wyjeżdżały na wycieczki dwa autokary z uczniami klas I –VI.

Dnia 17 stycznia 2011, w pierwszym dniu zimowego wypoczynku, wyjechali do Ustronia, gdzie w malowniczo położonym parku na zboczu Równicy podczas spaceru w pięknym słońcu podziwiali piękny, górski krajobraz. Jedną z atrakcji tego dnia było zwiedzanie planetarium i udział w projekcji filmu edukacyjnego o Ziemi i Kosmosie – „Planetarium Extreme Park Równica” – pierwszego w Polsce multimedialnego planetarium z ekranem sferycznym o średnicy 10 m, co gwarantowało niesamowite wrażenia dla widzów. Dodatkowo doznania podczas projekcji wzmacniały ruchome fotele oraz efekt wiejącego wiatru, a obraz emitowany był równocześnie z trzech projektorów. W pełni doznaliśmy przyjemności płynącej z ogromu kosmosu, podążając za ciekawym scenariuszem filmu edukacyjnego.

Ponadto uczestnicy wycieczki obejrzeli po raz pierwszy film w kinie 4D wyposażonym w ruchome fotele, wiejący wiatr, tryskającą wodę, obraz 3D, co na długo utkwi w ich pamięci i było niezwykłym przeżyciem również dla nauczycieli.

Podczas spaceru spotkaliśmy jedną z atrakcji na Równicy – kucyka Lucka, na którym co odważniejsi odbywali przejażdżki. Polecamy wszystkim taką wspaniałą eskapadę, tym bardziej, że dopisała pogoda.

W drugim dniu ferii, dnia 18 stycznia autokary z uczniami wyjechały do Zatora, do niezwykle bajkowego Parku Świętego Mikołaja, gdzie czekało wiele niezapomnianych atrakcji. Spacerując zaczarowanymi ścieżkami mogliśmy spotkać postacie z niejednej bajki, a odwiedzając Domek Świętego Mikołaja dzieci mogły osobiście poznać Świętego Mikołaja, a nawet usiąść na jego kolanach i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyła się „Zaczarowana Choinka”, która potrafi spełniać życzenia dzieci. Złe uczynki można było napisać i spalić w „Kotle Zapomnienia”, a swojemu Aniołkowi podziękować za opiekę dzwoniąc „Anielskim Dzwoneczkiem”. Elfy św. Mikołaja zaproponowały uczestnictwo w organizowanych przez nich warsztatach. Dla spragnionych dodatkowych wrażeń przygotowano Mikołajkowy Plac Rozrywki, a dla zmarzniętych – gorącą herbatkę w karczmie River Park.

W tej magicznej krainie spędziliśmy niezapomniane chwile wzruszeń i radości w scenerii tysięcy magicznych światełek.

19 stycznia to trzeci dzień ferii, na który uczniowie czekali z niecierpliwością. W tym dniu zwiedziliśmy wystawę w Galerii Bielskiej BWA poświęconą ostatniej edycji międzynarodowego konkursu pt. „Fotografia Dzikiej Przyrody 2010”. Mogliśmy podziwiać 82 fotografie konkursowe /w tym prace nadesłane z Polski/, które pokazują zaskakujące , niepowtarzalne sceny z życia natury. Zdjęcia są nie tylko obrazowymi ambasadorami świata Natury, ukazują też artystyczną perfekcję, techniczne zaawansowanie fotografii i naturalne piękno przyrody. Te sugestywne fotografie stymulują naszą wyobraźnię, zajmują umysł i serce i na długo pozostaną w naszej pamięci.

Drugim punktem programu w tym dniu było zwiedzanie zabytkowej willi zwanej „Fałatówką”. Jest to muzeum biograficzno – artystyczne Juliana Fałata w Bystrej. Ekspozycja zajmująca osiem pomieszczeń prezentuje prace malarskie, oleje i akwarele oraz dokumenty i fotografie związane z życiem i twórczością jednego z najwybitniejszych polskich malarzy. Wnętrze uzupełniają meble i sprzęty, którymi posługiwał się artysta oraz jego sztalugi i stolik na przybory malarskie. Zwiedzający z zainteresowaniem i z uwagą poznawali życie i twórczość sławnego Polaka mieszkającego w niedalekiej odległości od naszego miasteczka.

Ostatnim punktem programu w tym dniu był tak bardzo oczekiwany FIGLO PARK, gdzie i młodsi, i starsi znaleźli dla siebie sposób na dobrą zabawę. Suchy basen pełen piłeczek, zjeżdżalnie, pomosty, dmuchany zamek i inne urządzenia zadowoliły wszystkich. Zmęczeni, ale jakże bardzo szczęśliwi wróciliśmy do szkoły.

W dniu 20 stycznia, w czwartek uczniowie ze swoimi nauczycielami wyjechali na kolejną wycieczkę. Tym razem udaliśmy się na Dębowiec, gdzie bawiliśmy się na Całorocznym Rekreacyjnym Torze Saneczkowym na Słonecznej Polanie. Każdy mógł zjechać na torze długości 410 m z 4 pełnymi łukami, w 3 tunelach i pokonać 4 esy, co jak się okazało nie było trudne dla naszych uczniów. Podczas górskiej wędrówki zatrzymaliśmy się w schronisku u podnóża Szyndzielni, gdzie zregenerowaliśmy siły i podziwialiśmy panoramę Bielska na tarasie widokowym. To był kolejny udany dzień.

21 stycznia to już, niestety, ostatni dzień wspólnych wyjazdów podczas tegorocznych ferii. Tym razem punktem docelowym był basen „Pod Platanem” w Brzeszczach. Uczniowie lubią tutaj spędzać wolny czas, toteż wszyscy znakomicie się bawili. Większość naszych podopiecznych potrafi pływać, więc czuli się jak ryba w wodzie. Inni bawili się w brodziku, jacuzzi i na zjeżdżalni, a głodni zregenerowali siły w kawiarence. Po tak intensywnym wysiłku fizycznym udaliśmy się do kina „Wisła” na najnowszy film w 3D pt. „Safari”. Podczas projekcji filmu poznaliśmy niezwykłą Afrykę, góry i oceany, sawanny i pustynie, Tanzanię i Madagaskar oraz zwierzęta, które pewnego dnia odkryły zbliżające się zagrożenie. Musiały połączyć swoje siły i wyruszyły w niezwykłą, pełną przygód i niebezpieczeństw wyprawę, by ocalić Afrykę i siebie… Ten film to prawdziwe Safari, które rozgrzało serca wszystkich widzów.

 

Wszystko, co dobre, szybko się kończy, dobiegły też końca nasze wspólne wyjazdy, podczas których lepiej się poznaliśmy, wiele nauczyliśmy się, poznaliśmy nowe, ciekawe miejsca i bawiliśmy się wyśmienicie.

Uczniowie mają nadzieję, że w czasie następnych ferii zimowych będzie równie dobra zabawa i już pytają, gdzie pojedziemy w następnym roku…

Wyjazdy podczas ferii zorganizowały: p. Małgorzata Bloch, p. Iwona Kasperek.

Nauczyciele opiekujący się uczestnikami wyjazdów:

p. dyr. R. Merta, p. M. Jonkisz, p. M. Bloch, p. I. Kasperek, p. M. Kozieł-Noworyta, p. A. Kajta- Bożek, p. S. Strycharska, p. A. Genc.

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wilamowicach serdecznie dziękują za bezinteresowną pomoc i życzliwość okazaną naszej placówce podczas organizowania i przebiegu wyjazdów uczniów na wycieczki podczas ferii zimowych 2011.

Dziękujemy:

– Burmistrzowi Gminy Wilamowice – P. Marianowi Trela

– Prezesowi Banku Spółdzielczego w Wilamowicach – P. Królickiemu

– Prezesowi GS w Wilamowicach – P. Józefowi Gawlik

– P. Renacie – Świątek Merta – apteka „Medena”

– P. Krzysztofowi Bilczewskiemu – sklep „Bill”

– P. Leszkowi Moslerowi

– P. Helenie Foks – sklep wielobranżowy „DOMEX”

– P. Teresie Wójcik – piekarnia

– P. Justynie Figwer – sklep „BOBA”

– P. Renacie Braszka – kwiaciarnia „Orchidea”

– Radzie Rodziców ZSP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*