W tym roku minęła 50 rocznica śmierci Jana Brzechwy – „poety dziecięcej radości”, którego wiersze zyskały ogromną popularność. Czerpie się z nich radość, ale też życiową wiedzę, rozwijają wyobraźnię dziecka oraz wzbogacają słownictwo. Z tej okazji Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku Białej zorganizowała konkurs recytatorski pt. „W krainie poezji Jana Brzechwy”, który odbył się w dniu 17 listopada w siedzibie biblioteki.

W konkursie wzięło udział 39 uczestników, którzy zaprezentowali wybrany wiersz poety. Jury  w składzie : Bożena Germańska – aktorka Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, Anna Niemiec-Warzecha – Dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej  w Bielsku-Białej, Renata Kruszyna – nauczyciel bibliotekarz Pedagogicznej Biblioteki  Wojewódzkiej w Bielsku-Białej, oceniało recytatorów w dwóch kategoriach: kl. I-III i kl. IV-VI.

Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy VI b Samuel Nowak. Otrzymał Wyróżnienie, za które jury wręczyło mu pamiątkowy dyplom oraz nagrody książkowe.

Gratulujemy!

B. Pawińska