Spotkanie z pisarzem Łukaszem Wierzbickim.

W dniu 15 listopada 2016 roku uczniowie klas trzecich udali się  do Gminnej Biblioteki Publicznej w Wilamowicach na spotkanie z pisarzem i podróżnikiem  Łukaszem Wierzbickim. Autor swoją pierwszą książkę napisał w wieku 6 lat. Zainspirowany opowieściami swojego dziadka odszukał i opracował przedwojenne reportaże Kazimierza Nowaka z wyprawy do Afryki, a następnie opublikował je w książce pt. „Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd”. Na podstawie tych opowieści  powstały opowiadania dla dzieci, zebrane w książce pt. „Afryka Kazika”. Dzieci zainteresowała  szczególnie historia niedźwiedzia Wojtka , bohatera książki pt. „Dziadek i niedźwiadek. Historia prawdziwa”.  Pisarz wtajemniczył również czytelników w historię powstania najnowszej jego książki pt. „Machiną przez Chiny” o wyprawie motocyklowej  pary podróżników Haliny i Stacha.  Swoje opowieści ilustrował wieloma fotografiami, filmami, nagraniami odgłosów afrykańskich zwierząt. Stare kuferki i walizki, które pisarz przywiózł , kryły w sobie wiele rekwizytów. Chętni uczniowie mogli wcielić się w bohaterów książek.
Po spotkaniu każdy mógł kupić książkę pisarza i otrzymać jego autograf.