Projekt, w który jesteśmy zaangażowani od początku bieżącego roku szkolnego ”Od przyjaźni do wzajemnej nauki” działa już pełną parą.  Zainteresowana aktywnością społeczną młodzież gimnazjalna z Wilamowic pracuje bardzo aktywnie, aby dobrze przygotować się do pierwszego wyjazdu integracyjnego na Węgry. Pierwszym ważnym etapem naszych działań było ogłoszenie konkursu na logo projektu w każdej ze szkół.  Zwycięzcą tego konkursu w naszym gimnazjum został Patryk Sobik, któremu serdecznie gratulujemy.

Kolejny etap projektu to założenie przez uczniów firmy w każdej zaangażowanej szkole. Następnie, każdy uczestnik musiał postarać się o wybraną pozycję w firmie i stworzyć swoje własne CV oraz list motywacyjny w języku angielskim. Dokumenty te zostały wysłane na Węgry, gdzie w trakcie pierwszego zjazdu odbędzie się konkurs na najlepszą pracę. Zwycięzcy będą mieć możliwość przeczytania tam swoich CV oraz listów motywacyjnych. Każda z firm wylosowała motyw przewodni swojej produkcji. Jest to bardzo ciekawe i twórcze, ponieważ będziemy mieli możliwość tworzenia nowych rzeczy, których dotąd jeszcze nie mieliśmy okazji robić. Nasza firma ma zająć się produkcją zegarów i przedmiotów z nimi związanych i stąd też jej nazwa ” Tic Tac „. Kolejnym ważnym wyzwaniem było stworzenie logo firmy, z którym będzie się ona utożsamiać. Wszyscy świetnie się spisali i zaprojektowali bardzo ciekawe logo. Jednak naszych opiekunów najbardziej przekonało logo Martyny Stawowczyk. We wszystkich działaniach pomagają nam  nauczyciele, którzy także motywują nas do pracy. Już  niedługo, 11 grudnia, organizowany jest pierwszy wyjazd na Węgry, na który pojedzie siódemka uczniów. Czeka nas tam wiele interesujących zajęć, będzie też czas na zwiedzanie najciekawszych miejsc i czas na relaks. Głównym celem tego wyjazdu będą targi na których każda szkoła wystawi stoisko z produktami swojej firmy. Mamy nadzieje, że ten projekt stworzy nam wiele nowych możliwości, dzięki którym będziemy mogli realizować swoje plany i marzenia oraz umożliwi nam lepsze opanowanie języka angielskiego.

 

 

Maria Nycz

Maria Elhassan

Oto zdjęcia naszych pierwszych produktów. Wkrótce pochwalimy się całym „zegarowym” asortymentem:)

20161201_124410 20161201_124434 20161201_124257 20161201_124318