W dniach 24 i 25 listopada w naszej szkole rozegrane zostały gminne zawody w mini koszykówce dziewcząt i chłopców.

Pierwszego dnia do rywalizacji w kategorii szkół podstawowych dziewcząt zgłosiły się drużyny z Wilamowic, Pisarzowic oraz Hecznarowic. Zespoły rozgrywały mecze systemem każdy z każdym. Dziewczęta z Wilamowic zdecydowanie wygrały wszystkie swoje mecze         i zajęły I miejsce przed szkołą z Hecznarowic. Trzecie miejsce zajęła szkoła z Pisarzowic.

W drugim dniu do rywalizacji przystąpiły reprezentacje chłopców szkół z Wilamowic, Hecznarowic, Dankowic oraz z Pisarzowic. Nasi zawodnicy wygrali pewnie pierwsze trzy spotkania i do decydującego starcia o pierwsze miejsce przystąpili ze szkołą z Dankowic. Mecz był bardzo zacięty i do końcowego gwizdka ważyły się losy pierwszego miejsca. Ostatecznie wygrała drużyna z Dankowic pokonując naszą reprezentację tylko 1 punktem 9:8!

Wyniki meczów naszych drużyn oraz klasyfikacja:

Dziewczęta

Wilamowice – Pisarzowice 8:6

Wilamowice – Hecznarowice 12:0

I m-ce Wilamowice

II m-ce Hecznarowice

III m-ce Pisarzowice

Chłopcy

Wilamowice – Pisarzowice 5:4

Wilamowice – Hecznarowice 8:2

Wilamowice – Dankowice 8:9

I m-ce Dankowice

II m-ce Wilamowice

III m-ce Hecznarowice

IV m-ce Pisarzowice

Wielkie gratulacje dla obu drużyn z naszej szkoły za bardzo zaciętą walkę w każdym spotkaniu a reprezentacji dziewcząt życzę powodzenia na dalszym etapie rozgrywek.

Tomasz Tomasiewicz