Wycieczka do Krakowa

W dniach 6 i 7 grudnia 2016 roku uczniowie klas 1-3 wybrali się na wycieczkę do Pracowni Artystycznej „ARMAR” w Bęble. Podczas zwiedzania fabryki dzieci uczestniczyły w warsztatach i malowały własne bombki. Na jednokolorowych bombkach tworzyły fantazyjne wzory własnego pomysłu. Była to największa atrakcja wycieczki. Dzieci mogły tym samym zobaczyć, ile pracy, wysiłku i cierpliwości wymaga przygotowanie bombki do sprzedaży. Po warsztatach uczniowie obejrzeli film przedstawiający technologię tworzenia bombek. Następnie  zwiedzili wszystkie pomieszczenia w fabryce, w których bombki są malowane, ręcznie zdobione, suszone i pakowane do wysyłki. Po wyjściu z dekoratorni dzieci udały się do przyfabrycznego  sklepu na  zakupy.
Na pamiątkę każde dziecko otrzymało własnoręcznie ozdobioną bombkę.

Potem cała grupa udała się do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Jest to jedno z największych muzeów tego rodzaju w Europie. Jako jedyne na naszym kontynencie znajduje się na terenie dawnego lotniska. W  muzeum można obejrzeć ponad 140 różnego rodzaju samolotów, śmigłowców czy szybowców z różnych epok. Pan przewodnik z detalami opowiadał o historii lotnictwa. Uczniowie mieli okazję podziwiać jedne z najstarszych maszyn, które stworzył człowiek, by móc unieść się w powietrze. Wizyta w muzeum zakończyła się oglądaniem samolotów z czasów nam współczesnych.

Dzieciom wycieczka bardzo się podobała.