W dniach 6-8 grudnia 2016 r. nasi uczniowie klas trzecich pisali Próbny Egzamin Gimnazjalny z OPERONEM, „Gazetą Wyborczą” i British Council.
Pierwszego dnia uczniowie zmierzyli się najpierw z historii i wiedzy o społeczeństwie, następnie, po krótkiej przerwie, z językiem polskim. Dłuższa forma wypowiedzi – rozprawka – nie była wielkim zaskoczeniem.
Drugi dzień – dla wielu najtrudniejszy – składał się z części przyrodniczej oraz matematyki. Sporo uczniów wychodziło z sali z mieszanymi uczuciami, szczególnie zadanie „na dowodzenie” okazało się wyjątkowo trudne.
W czwartek język obcy nowożytny, czyli w naszym gimnazjum – język angielski, zakres podstawowy i rozszerzony.
Arkusze próbnego egzaminu będą poprawiali nauczyciele naszej szkoły, ale w lutym uczniowie będą mogli sprawdzić jak wypadli w porównaniu z innymi uczniami z całej Polski. Będzie to też ostatni czas na refleksję, co należy jeszcze powtórzyć przed kwietniowym egzaminem.
Sporo uczniów bardzo poważenie podeszło do egzaminu, traktując go jako „próbę generalną”, można było nawet zaobserwować stroje galowe.
Wszystkim trzecioklasistom życzymy wysokich wyników z egzaminu, zarówno próbnego jak i tego właściwego, oraz dostania się do upragnionej szkoły ponadgimnazjalnej!

Tomasz Stasiak