„Mały pastuszek i wielki rozbójnik”

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym
z nich jest przedstawienie  o Bożym Narodzeniu, zwane Jasełkami. 21 grudnia w klimat Świąt Bożego Narodzenia wprowadziły naszą szkołę Jasełka pt. „Mały pastuszek i wielki rozbójnik” przygotowane przez uczniów klas II a, II b, III b i V b.  Uczniowie wcielili się
w rolę pasterzy, aniołów i Świętej Rodziny, a także złego rozbójnika. Miłość i dobroć małego pastuszka zdołała skruszyć serce rozbójnika i zaprowadzić go do Betlejem, aby i on mógł przywitać nowonarodzonego Jezusa. Cały występ wzbogacały liczne kolędy i pastorałki.
Po części artystycznej Pani  Dyrektor pogratulowała aktorom  i złożyła  wszystkim  życzenia z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

22 grudnia  uczniowie ponownie przedstawili Jasełka na spotkaniu opłatkowym dla pracowników szkoły zarówno pracujących jak i emerytowanych. Swoją obecnością zaszczycili nas goście, Burmistrz Gminy Wilamowice pan Marian Trela oraz  kierownik ZOSiP-u pani Bożena Sobocińska.

Po przedstawieniu podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie świąteczne życzenia.
Jasełka pozwoliły poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

R. Nowak, A. Dusik, B. Biesik