Reprezentujący Gimnazjum w Wilamowicach sportowcy mogą cieszyć się kolejnym sukcesem- w zawodach półfinałowych wywalczyli awans do etapu powiatowego. W dniu 2 marca nasze dziewczęta i chłopcy rywalizowali w Kozach w drugim etapie Gimnazjady w koszykówce. Obie drużyny stanęły na wysokości zadania- po dobrej i konsekwentnej grze w całym turnieju awansowały na kolejny szczebel rozgrywek! Na dobry początek mecz z Kobiernicami wygrały dziewczęta, a wynik 40:8 nie pozostawia złudzeń… Potem rozpoczynając swoją rywalizację chłopcy pewnie wygrali z Gimnazjum w Czańcu 15:10. Te wyniki mogły budzić nadzieję na końcowy sukces. Wygrana drużyny Kóz z Kobiernicami była kolejnym akcentem rywalizacji, i to właśnie pomiędzy drużyną gospodyń a nami miał się rozegrać „mecz o wszystko”. Dziewczyny zostały odpowiednio zmotywowane, ustalona została taktyka i w efekcie końcowy wynik to 19:2 dla Wilamowic. Plan został więc wykonany!
Mecz chłopców z Kozami rozpoczął się w wymarzony sposób- dosłownie w 2-3 sekundzie gry, tuż po wyrzucie piłki przez sędziego prowadziliśmy 2:0. Kolejne minuty przynosiły punkty dla naszej drużyny. Kozy, używając sportowej nomenklatury- „nie miały argumentów”… Przewaga umiejętności indywidualnych, zespołowa gra i zdecydowanie lepsze warunki fizyczne przyniosły pewne zwycięstwo. Mecz zakończył się wynikiem 24:13. W końcowym rozrachunku obie reprezentacje naszej szkoły powalczą o medale mistrzostw powiatu!
Drużyna dziewcząt wystąpiła w składzie: Paulina Pieczka, Natalia Moś, Agnieszka Faruga, Natalia Nycz, Basia Kowalska, Iza Ubik, Karolina Biba, Natalia Zięba, Aneta Januszyk, Karolina Blarowska, Kinga Szczepańczyk, Ania Złoch, Klaudia Bebak, Monika Pająk, Daria Gąszcz, Dominika Drewniak. Chłopcy, którzy wywalczyli awans to: Patryk Sobik, Maks Cholewa, Nikodem Marcinkiewicz, Wiktor Stolarczyk, Dominik Kozieł, Jakub Faruga, Jakub Wierzbicki, Jakub Sojka, Łukasz Kubik, Norbert Gąszcz, Wojciech Merta i Kamil Satała.

Wielkie brawa! Po raz kolejny wysiłek włożony w przygotowanie do zawodów nie poszedł na marne. Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom gratululuję, dziękując również za godne reprezentowanie naszej szkoły. Powodzenia w finale powiatu! Na koniec, oprócz podziękowania za pomoc w kwestiach organizacyjnych i opiece, w imieniu wszystkich zawodników, dziękuję Panu Kowalczykowi za bardzo cenne wskazówki taktyczne.

Szymon Szymański