02 marca dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wzięły udział w mini zawodach sportowych w małej sali gimnastycznej albowiem najciekawszą formą spędzania czasu w świetlicy dla większości dzieci są zabawy ruchowe. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem samodzielnie wymyślając konkurencje w jakich chcą wziąć udział i przygotowali plakat dotyczący rozgrywek. Wszyscy aktywnie brali udział w biegu slalomem z woreczkiem na głowie, skokach na jednej nodze, dmuchaniu balonów na czas, rzutach do kosza jak i biegu z gazetą. Celem naszego spotkania było zintegrowanie dzieci, propagowanie aktywnego spędzania wolnego czasu, wyrabianie ogólnej sprawności ruchowej, wdrażanie dzieci do rywalizacji zespołowej oraz dbałości o bezpieczeństwo swoje i innych podczas wykonywania zadań. Wszyscy uczniowie zwyciężyli a poszczególni uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w zawodach oraz drobne upominki w postaci przyborów plastycznych.
Edyta Jędrzejko