23 marca obchodzony jest jako Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Jako że od września bieżącego roku jesteśmy partnerem w projekcie Erasmus+ szkoły z Węgier, z tej okazji w gimnazjum w Wilamowicach miało miejsce wiele rozmaitych działań. Dziewczęta biorące udział w projekcie przygotowały prezentację, z której uczniowie mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat naszego partnera. Poznali historię kraju, jego hymn, sławnych rodaków oraz ciekawe miejsca. Prowadzące uroczystość przedstawiły w skrócie plan działania na czas trwania projektu, opowiedziały o swoim pobycie na Węgrzech oraz przedstawiły prezentację z wizyty węgierskiej młodzieży w naszej gminie. Ponadto, przez cały ubiegły tydzień na zajęciach z różnych przedmiotów uczniowie gimnazjum mieli okazję poznać słynnych twórców węgierskich zasłużonych w danej dziedzinie, tj. Paul Erdos czy Erno Rubik.