Dorobek osiągnięć sportowych naszych uczniów powiększył się o bardzo dobry rezultat w finale powiatowym Gimnazjady w koszykówce dziewcząt. Zawody odbyły się 29 marca w Czechowicach- Dziedzicach. Drużyna reprezentująca nasze gimnazjum wywalczyła wicemistrzostwo powiatu bielskiego. W zawodach o prymat w powiecie wystartowały jeszcze gospodynie- Gimnazjum nr 2 z Czechowic oraz Gimnazjum z Ligoty.

Czechowice w meczu otwierającym zawody bezproblemowo ograły Ligotę. Nasze dziewczęta z Ligotą miały rozegrać swój pierwszy mecz. Grając bez większego obciążenia psychicznego pokazały, że nieprzypadkowo znalazły się w finale. Wygrana 33:12 mogła napawać optymizmem i co bardzo ważne- zapewniała co najmniej drugie miejsce. Mecz z Czechowicami był tym, z gatunku pojedynków Dawida z Goliatem… Gospodynie rokrocznie zajmują czołowe miejsce w mistrzostwach powiatu, w ubiegłym roku grały w półfinale wojewódzkim. Są to uczennice klasy sportowej- mają 10 godzin wychowania fizycznego tygodniowo, ponadto treningi i gra w lidze. Specjalizują się więc ściśle w koszykówce. Mimo zdecydowanej ich dominacji, momentami nasze dziewczęta pokazywały charakter.

Sport uczy szacunku dla rywala, tego że zawsze należy walczyć do końca, że nigdy nikogo nie można lekceważyć i czasem trzeba umieć przełknąć gorycz porażki ale też tego, że nie zawsze lepszy wygrywa i do końca należy wierzyć w sukces . Dziewczyny powalczyły bardzo dzielnie i nawet bolesna lekcja z Gimnazjum nr 2 z Czechowic nie zmąciła radości z faktu, że to tylko , albo aż drugie miejsce w powiecie bielskim! Przypomnę, że w klasyfikacji powiatowej rywalizuje prawie 30 szkół. Sukces jest cenny również z innego powodu, mianowicie dlatego, że wypracowała go grupa kilkunastu osób. Składam gratulacje całej drużynie, również rezerwowym. Wszystkie tworzyłyście drużynę, rola zawodnika rezerwowego często jest bardzo istotna. Srebrne medale Gimnazjady zdobyły: Natalia Moś, Natalia Nycz, Basia Kowalska, Paulina Pieczka, Agnieszka Faruga, Karolina Biba, Iza Ubik, Karolina Blarowska, Kinga Szczepańczyk, Natalia Zięba, Aneta Januszyk, Klaudia Bebak, Dominika Drewniak, Daria Gąszcz, Monika Pająk i Ania Złoch. Wielkie brawa i gratulacje! Dziękuję wam za godne reprezentowanie naszej szkoły!

Szymon Szymański