27 i 28 marca uczniowie naszej szkoły gościli wraz z grupą teatralną Stowarzyszenia „Wilamowianie” w stolicy. Głównym celem pobytu w Warszawie było wystawienie na deskach Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana sztuki w języku wilamowskim pt. „Uf jer wełt”. Jest to przedstawienie stworzone na kanwie dzieła Floriana Biesika o tym samym tytule (pol. Na tamtym świecie). Była  to dobra okazja dla młodych aktorów, aby sprawdzić swoje umiejętności w zakresie języka wilamowskiego, którego uczą się w gimnazjum od kilku lat, a w szkole podstawowej od bieżącego roku szkolnego. Ponadto, sam fakt doświadczenia „wielkiego świata sztuki”, grania na jednej z najważniejszych scen polskiego teatru,poznanie pana Andrzeja Seweryna czy przygotowań w garderobach, gdzie na co dzień przebywają osoby znane nam z telewizji było niesamowitą przygodą, której na pewno długo nie zapomną. Dzięki organizatorom, młodzież mogła również zobaczyć wiele ciekawych miejsc  oraz dowiedzieć się sporo o historii Warszawy, a przede wszystkim spędzić miło i kreatywnie czas.