Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Mazańcowicach

W dniu 31. marca 2017 roku odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w szkole w Mazańcowicach. Drużyna naszej szkoły w składzie: Maria Gąszcz, Martyna Gara, Jan Grzybek oraz Tymoteusz Markiel zdobyła IV miejsce. Rywalizowaliśmy z sześcioma drużynami bielskich szkół. Nie było źle! Każdy z uczestników dał z siebie wszystko zarówno w teście teoretycznym obejmującym: zagadnienia dotyczące przepisów ruchu drogowego, znaki drogowe i skrzyżowania. Kolejnym etapem była jazda po torze przeszkód  oraz miasteczko ruchu drogowego. Ostatnim zaś punktem praktyczne ćwiczenia z pierwszej pomocy.

Oto wrażenia naszej reprezentacji:

„Było dobrze. Może w przyszłym roku uda się lepiej.” Janek

„Mamy fajne torby i cieszymy się z takiej nagrody.” Tymek

„Nie ufajcie za ciasno ustawionym pachołkom!” Marysia

„Było fajnie.” Martynka

Dziękujemy  naszej higienistce pani Kasi Zuziak za przygotowanie uczniów z zakresu pierwszej pomocy.

Gratuluję uczniom i mam nadzieję, że zapał do kolejnych edycji turnieju pozostanie!

Alina Kajta-Bożek