5 kwietnia w Gimnazjum w Bystrej odbył się kolejny finał Gimnazjady na szczeblu powiatu bielskiego. W piłce ręczne rywalizowały dziewczęta i chłopcy. Nasze gimnazjum reprezentowały dziewczyny. Dużym osiągnięciem był już sam awans do tego etapu rozgrywek i każde miejsce, wywalczone w finale było na wagę złota.

Niestety, już pierwsze starcie z drużyną gospodyń turnieju rozwiało złudzenia na „coś więcej”… Już przed zawodami wiadome było, że Bystra piłką ręczną stoi! Dziewczęta uczęszczają do klasy sportowej, biorą udział w regularnych rozgrywkach. W ubiegłym roku odpadły w półfinale mistrzostw województwa śląskiego. Mimo szczerych chęci- nie byliśmy w stanie nawiązać walki. W drugim meczu zagraliśmy z Gimnazjum nr 3 z Czechowic- Dziedzic. Mecz był w miarę wyrównany, ale nie udało się przechylić szali na naszą korzyść. Dwie porażki nie dawały nic więcej, jak tylko brązowy medal. Powtórzę się- tylko albo aż brązowy medal! Życzyłbym sobie i kolejnym rocznikom naszych uczniów takich lokat na szczeblu powiatowym i wyżej.

Na koniec dodam tylko, że na drugim miejscu w kategorii chłopców zameldowali się uczniowie Gimnazjum nr 1 z Czechowic. Przypomnę, że właśnie z tą drużyną nasza reprezentacja poległa w półfinale, a nasi chłopcy nie byli zespołem słabszym. To również z nimi nie udało się wygrać w koszykówce w finale Gimnazjady powiatowej.

Na siedem finałów powiatowych w grach zespołowych nasza szkoła miała swoich reprezentantów w trzech turniejach! Jest to niewątpliwie duże osiągnięcie, biorąc pod uwagę że na ogół grają na tym etapie bądź szkoły, bądź też klasy o profilu sportowym. Ciężko „amatorowi” pokonać „zawodowca”. Jeżeli udział w rozgrywkach nie jest oparty o klub, sekcję, klasę sportową po prostu niemal niemożliwe jest osiągnięcie lepszego rezultatu. Ale mamy uzdolnionych sportowo uczniów, którzy bez kompleksów walczą i niejednokrotnie zostawiają w tyle lepszych!

Gratuluję! Dziewczęta zdobyły drugi medal w imprezie rangi powiatowej. Wszystkim reprezentantkom szkoły dziękuje za walkę fair-play i sportowa postawę, zaprezentowaną w finale. To trzecie miejsce to pierwsza porażka w trzecim , kolejnym turnieju, po zdobyciu mistrzostwa naszej gminy i po wygranej w półfinale powiatu.

Szymon Szymański