Dzień Książki dla Dzieci obchodzony jest co roku 2 kwietnia w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena – autora baśni znanych dzieciom na całym świecie. Święto ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Co roku gospodarzem tego dnia jest inny kraj. W tym roku jest nim Rosja, a autorem Listu do dzieci całego świata pod hasłem “Rośnijmy z książką!”– Sergiej Machotin.

Z tej okazji w bibliotece szkolnej w dniach 3,4,5 kwietnia odbyły się zajęcia dla dzieci klas

I – III. Na początku zajęć bibliotekarka odczytała List do dzieci całego świata Sergieja Machotina, w którym autor zwrócił uwagę na to jak duże znaczenie  w życiu każdego dziecka odgrywa książka. „ (…) czytanie – to nie tylko wysiłek, szkoła uczuć, rozwijanie wyobraźni, a nawet osobowości, ale przede wszystkim ogromna przyjemność. Właśnie dlatego pisarze dla dzieci piszą swoje książki.” – napisał Machotin. W dalszej części zajęć dzieci na podstawie ilustracji odgadywały tytuły baśni Andersena oraz rozwiązywały quizy dotyczące baśni. Na zakończenie spotkania w bibliotece każdy uczeń wypożyczył sobie do domu ciekawą książkę.

Zajęcia w bibliotece miały na celu promocję książek dla najmłodszych.

B. P.