„Szukajmy nowych nieodkrytych dróg…”, czyli wyjazd integracyjny klas pierwszych Gimnazjum w Wilamowicach

W dniu 11 kwietnia 2017 r. odbyła się wycieczka klas pierwszych Gimnazjum w Wilamowicach, której celem było zwiedzenie wystawy edukacyjnej w Czechowicach-Dziedzicach przygotowanej przez Centrum Nauki i Zabawy EUGENIUSZ.

Na wystawę składały się takie strefy jak: Iluzja, Fizyka, Ekologia, Kosmos, Ciało Człowieka, czyli kilkadziesiąt różnych urządzeń edukacyjnych. Atrakcją wystawy był Sensoryczny Kącik Zabaw, ciemny pokój, a w nim zabawy ze światłem, a także wielki kulodrom. Uczniowie z zainteresowaniem śledzili prezentowane przez animatorów urządzenia edukacyjne i aktywnie uczestniczyli w  eksperymentach  i doświadczeniach,  zgłębiając tajniki nauki przez zabawę. Prezentacja poszczególnych stanowisk zakończyła się przy kulodromie „zasilając wszystkich pozytywną energią”. Następnie nasi wychowankowie  mogli jeszcze raz wrócić do miejsc, które ich szczególnie zainteresowały i samodzielnie sprawdzić działanie poszczególnych urządzeń, podzielić się spostrzeżeniami, wymienić uwagi, wspólnie  spędzić czas.  Nauka okazuje się być fascynującą przygodą, pozwalającą w ciekawy i oryginalny sposób odkrywać to, co na pozór tajemnicze i zagadkowe a przecież wytłumaczalne.

Wychowawczynie klas pierwszych: Irena Grzybowska, Izabela Baron