Szanowni Państwo,

w piątek, 2. czerwca br. Centrum EDUKACJA w Bielsku-Białej organizuje kolejną, już 8. NOC KODOWANIA czyli bezpłatne warsztaty programowania dla dzieci i młodzieży. NOCE KODOWANIA to propozycja dla wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z programowaniem.

W ramach 8. NOCY KODOWANIA zorganizowane zostaną warsztaty dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Młodsi uczestnicy na warsztatach SCRATCH będą tworzyć własną animację, a starsi na warsztatach LEGO MINDSTORMS będą prowadzić „Walkę robotów” lub programować grę „Hyper Typer” na warsztatach SMALL BASIC.

Nauka programowania, oprócz nauki komend programistycznych, umożliwia dzieciom zdobycie także innych, miękkich umiejętności niezbędnych na każdym etapie procesu edukacyjnego, takich jak trening umiejętności rozwiązywania problemów, rozwijanie myślenia praktycznego i abstrakcyjnego, nauka wykrywania i korygowania błędów, rozwijanie umiejętności współpracy z innymi, a także nauka skupiania uwagi i cierpliwego poszukiwania właściwej drogi.

Dodatkową atrakcją podczas tej edycji NOCY KODOWANIA są pokazowe zajęcia z języka angielskiego dla najmłodszych dzieci i ich opiekunów promujące Program Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci”. Nauka języka obcego oparta na metodzie Programu Powszechnej Dwujęzyczności daje dzieciom możliwość przyswajania go w sposób absolutnie naturalny, z wykorzystaniem gier i zabaw dostosowanych do wieku i możliwości poznawczych dziecka.

Udział we wszystkich zajęciach podczas 8. NOCY KODOWANIA jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona, a uczestników obowiązuje kolejność zgłoszeń. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.centrumedukacja.pl .