Wzorem lat ubiegłych w czwartek 18 maja w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny o puchar burmistrza Gminy Wilamowice. W szranki o tytuł Mistrza Ortografii stanęło 15 uczniów z pięciu okolicznych szkół.

Ortograficzne zmagania od lat cieszą się dużą popularnością i niesłabnącym zainteresowaniem, gdyż wzięli w nich udział uczniowie wszystkich szkół podstawowych  z terenu naszej gminy (wyłonieni w wewnątrzszkolnych eliminacjach).

Słowo powitalne wygłosiła pani dyrektor Mariola Dylewska -Mitoraj, zwracając uwagę na tradycję konkursu  w naszej gminie i rolę w kształtowaniu nawyków poprawnej pisowni u dzieci. Podziękowała uczniom i nauczycielom za przybycie i życzyła uczestnikom tradycyjnie połamania piór.

Uczniowie konkursu zmierzyli się z tekstem nawiązującym do wakacyjnych podróży. Dyktando do łatwych nie należało, toteż nawet najlepsi jego uczestnicy nie ustrzegli się błędów. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali nauczyciele – opiekunowie uczniów, którzy dokładnie sprawdzali dyktanda, gdyż czasem o wygranej decydował przecinek lub niewielki błąd literowy. Rywalizacja była zacięta, a ortograficzne zmagania zakończyły się zwycięstwem następujących uczniów:

 

I miejsce – Piotr O’rurke (Hecznarowice)

II miejsce – Jan Luber ( Pisarzowice)

III miejsce – Natalia Olearczyk (Pisarzowice)

Wyróżnione dzieci otrzymały w nagrodę dyplomy oraz wartościowe książki.. Uroczystość została uświetniona wizytą pana burmistrza Mariana Treli, który wręczył zwycięzcom nagrody, dyplomy oraz pamiątkowy puchar. Pan burmistrz podkreślił jak ważne jest rozbudzanie w uczniach potrzeby starannego i poprawnego pisania, wyrabianie czujności ortograficznej i odpowiedzialności za pisane słowo oraz podniesienie kompetencji ortograficznych.

Wszystkim wygranym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Do zobaczenia w przyszłym roku w Hecznarowicach !

 

Sylwia Strycharska, Paulina Tatoń – Praciak