„KSIĄŻKA – TWÓJ PRZYJACIEL”

Wprawdzie uczniowie klasy pierwszej  wypożyczali książki ze szkolnej biblioteki już od września, ale dopiero w dniu 6 czerwca  zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników. Spotkanie rozpoczęło się wysłuchaniem przez dzieci bajki czytanej przez bibliotekarkę z okazji XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Następnie pierwszaki obejrzały krótkie przedstawienie pt.„Książka – Twój przyjaciel” przygotowane przez uczniów klas szóstych, w czasie którego poznały prośby książki dotyczące jej poszanowania oraz przypomniały sobie zasady korzystania z biblioteki. Dzieci odgadywały również zagadki na temat bajek czytane przez Krasnali, a na zakończenie złożyły uroczyste przyrzeczenie książce. Na pamiątkę spotkania w bibliotece uczniowie otrzymali pamiątkowe zakładki zachęcające do częstego odwiedzania biblioteki.

B.P.