Ogólnopolski Turniej BRD jest organizowany w szkołach podstawowych od lat. Pierwszym etapem są eliminacje szkolne, następnie gminne, powiatowe i wojewódzkie. Najlepsi rowerzyści biorą udział w finale ogólnopolskim.

3 marca 2011 roku odbyły się w naszej szkole eliminacje gminne-rejonowe dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Gminę Wilamowice reprezentowała nasza szkoła. Natomiast Gimnazjum z Wilamowic zmagało się z Czańcem oraz Bujakowem.

Drużyna Szkoły Podstawowej Wilamowice w składzie: Mateusz Biesik, Adam Stasiak, Adrian Tobiasz zdobyła w teście pisemnym wysoką lokatę 53 punktów i tym samym zakwalifikowała się do turnieju Powiatowego, który odbędzie się 19 marca w Bielsku-Białej. Również naszym gimnazjalistom udało się zdobyć I miejsce.

Możemy być dumni z naszych podopiecznych, którzy popularyzują zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, a tym samym podnoszą rangę ekologicznego i coraz bardziej popularnego środka transportu i rekreacji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*