Zajęcia z dogoterapii

„Pies jest jedyną istotą na świecie,
która bardziej kocha Ciebie,  niż siebie samego„

/J. Billangs/

Dnia  27  września  2017 r. gościliśmy w naszej szkole dwa  pieski terapeutyczne wraz ze swoimi opiekunkami.

Dzieci z klas I – III   miały okazję oswoić się z bliską  obecnością psów,
a  poprzez głaskanie czworonogów i dotykanie ich przełamywały barierę strachu, nieśmiałość, wzmacniały  poczucie bezpieczeństwa, gdyż  miękkie futerko psa terapeutycznego wyzwala  przyjemne odczucia.

Panie terapeutki opowiadały o  psach pracujących,  a  dzieci wykazały się dużą wiedzą na ten temat.

Uczyły się jak mogą zachowywać się przy psach, a jak nie powinny. Dowiedziały się,  co  zrobić jeśli spotkają obcego psa, jak przyjąć bezpieczną pozycję ”żółwia”, gdy pies będzie agresywny. W trakcie zajęć pieski wykonywały posłusznie  szereg komend i „sztuczek”. Dzieci również miały możliwość wydawania pieskom komend i nagradzania ich „psimi przysmakami”.

Oswajanie dzieci z psem, kontakt z nim,  nie tylko bawi i uczy, ale też wychowuje.  Spotkanie z wykwalifikowanymi  dogoterapeutami  oraz specjalnie wyszkolonymi psami  dało  dzieciom wiele radości, uśmiechu i zadowolenia. Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne takie  spotkanie.

Wychowawcy klas I – III.