W dniu 28 września 2017 roku zainaugurowane zostały rozgrywki w ramach rywalizacji sportowej uczniów z terenu Gminy Wilamowice. Pierwszą dyscypliną była piłka nożna. Z uwagi na bardzo nieprzychylną aurę w dniach poprzedzających turniej i zły stan boisk trawiastych, na miejsce rozgrywek wybrano halę sportową Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach oraz boisko szkolne ze sztuczną nawierzchnią.

Drużyna chłopców reprezentująca nasze Gimnazjum dobrze rozpoczęła swoje zmagania. W pierwszym meczu pokonaliśmy gospodarzy z Pisarzowic 4:3. W wyniku losowania mieliśmy do rozegrania dwa mecze z rzędu i w drugim zagraliśmy z Dankowicami. Wygrana dawała pierwsze miejsce, bez konieczności oczekiwania na wynik pojedynku Dankowic i Pisarzowic. Początek był obiecujący i szybko osiągnięte zostało 2-3 bramkowe prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4:1. Kolejne 15 minut drugiej okazało się horrorem, mimo iż po zdobyciu 5 gola wydawało się, że upragniony cel jest o krok!

Niestety, jak mówi stara sportowa prawda- gra się o końca! Ambitna gra Dankowic przyniosła im kolejne bramki, choć jeszcze na ok. 2 minuty przed końcem meczu prowadziliśmy 5:4. W sobie tylko wiadomy sposób nie wygraliśmy tego meczu. Najpierw daliśmy rywalom prezent w postaci samobójczego gola na wagę remisu i zanim się otrząsnęliśmy po jego stracie, było już 6:5 dla przeciwnika. Ten wynik dał nam drugie miejsce. Szkoda, bo takiej przewagi nie można roztrwonić…

Wszystkim chłopakom, reprezentującym naszą szkołę dziękuję za ambitną postawę i gratuluję wicemistrzostwa Gminy!

Wyniki: Pisarzowice- Wilamowice 3:4, Wilamowice- Dankowice 5:6, Pisarzowice- Dankowice 5:2.

Im- G Pisarzowice

IIm-G Wilamowice

III m- G Dankowice

Szymon Szymański

cof