W sztafetowych biegach przełajowych nie mamy sobie równych!

Miło mi poinformować, że w rozgrywanych w dniu 3 października 2017 roku zawodach w sztafetowych biegach przełajowych, obie reprezentujące nasze Gimnazjum drużyn zajęły najwyższe pozycje na podium. Nasze uczennice i uczniowie wywalczyli tytuł mistrzów Gminy Wilamowice.

Chłopcy mistrzostwo wywalczyli już po raz piąty z rzędu, za co należą się im ogromne słowa uznania. Obrona tytułu jest rzeczą trudniejszą niż wywalczenie go po raz pierwszy. Bardzo dobrze wystartowały też nasze dziewczęta, choć tuż przed wyjazdem na zawody były małe kłopoty ze skompletowaniem sztafety. Ale sukces podobno rodzi się w bólach…

Dziewczyny rywalizowały z koleżankami z Dankowic i Pisarzowic. Do 2-3 zmiany sztafeta Dankowic i sztafeta naszej szkoły biegły dosyć blisko siebie i prowadzenie w biegu kilkukrotnie się zmieniało. Sztafeta Pisarzowic nie mogła przeszkodzić dwóm pozostałym w walce o pierwszą lokatę.  Kolejne zawodniczki wyprowadziły Wilamowice na bezpieczne prowadzenie i ostatniej biegaczce z naszej szkoły wystarczyło utrzymać uzyskaną przewagę aż do linii mety.

Podobny scenariusz miał bieg chłopców, z małą różnicą polegającą na tym, że startowały jedynie dwie drużyny- Pisarzowice i Wilamowice. Obie przed biegiem miały już zapewniony awans do etapu powiatowego. Cel był jednak jasno określony- biegniemy po mistrzostwo! Chłopcy pobiegli szybko i co ważne mądrze rozkładali siły na całym dystansie. Takie zaangażowanie musiało przynieść końcowy sukces.

Gratuluję wszystkim uczennicom i uczniom naszego Gimnazjum osiągniętego sukcesu! Tradycyjnie też dziękuję za ambitną postawę i godne reprezentowanie szkoły.

Dziewczęta pobiegły w składzie: Natalia Karpińska, Zosia Zejma, Martyna Markiel, Eliza Marcinkiewicz, Daria Gąszcz, Rozalia Kwiczala i rezerwowa Oliwia Krywult. Drużynę chłopców tworzyli Kuba Sojka, Kamil Lekki, Norbert Gąszcz, Mateusz Kupczak, Szymon Rosner i Mateusz Sztafiński oraz rezerwowi Dawid Foks i Mateusz Adamus. Jeszcze raz wielkie brawa dla wszystkich reprezentujących szkołę sportowców. Powodzenia w zawodach na szczeblu powiatu bielskiego, które odbędą się 11 października!

 

Szymon Szymański

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav