Warsztaty teatralne z panem Jerzym Dziedzicem

 

Aktor to ten, który pokazuje to, czego bez niego nikt by nie zobaczył. Jest szamanem. Sprawia, że ludzie chcą go słuchać, oglądać i podziwiać. Funkcją aktora jest coś więcej niż samo aktorstwo.

Jan Machulski

 

27 października w naszej szkole odbyły się warsztaty teatralne, które prowadził znany aktor Teatru Polskiego z Bielska – Białej – Jerzy Dziedzic. Uczniowie z VII i II gimnazjalnych klas mogli wiele dowiedzieć się na temat pracy aktora, tworzenia przedstawienia czy ruchu scenicznego. Pan Dziedzic z wielkim zaangażowaniem uczył młodzież właściwej intonacji, interpretacji tekstu oraz tworzenia kreacji aktorskiej.

Przydatne okazały się uwagi dotyczące sposobu recytowania utworu poetyckiego oraz poruszania po scenie. Uczniowie brali czynny udział w przygotowaniu krótkiej scenki doskonale się przy tym bawiąc.

Dwugodzinne spotkanie okazało się niezwykle interesujące .

Serdecznie dziękujemy panu Jerzemu za zaangażowanie i poświęcony czas.