Sandra jest bardzo skromną, pracowitą i wytrwała dziewczynką.  Swoją wspaniałą sportową  postawą przynosi  zaszczyt  naszej społeczności szkolnej, klubowi sportowemu i Gminie. Jej wysiłek i wyniki sportowe zostały wielokrotnie  zauważone i docenione.

Sandra Merta została szczególnie wyróżniona w dniu 16 listopada, kiedy to w Ośrodku Kultury w Wilamowicach zostały wręczone Nagrody Burmistrza Wilamowic za promocję i za zasługi dla rozwoju Gminy Wilamowice.

„Na podstawie złożonych wniosków do Komisji ds. Samorządu, Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu wyróżnionych zostało 21 mieszkańców naszej gminy. Wyróżnionym pamiątkowe tabliczki wraz z dyplomem wręczali burmistrz Marian Trela wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Stanisławem Nyczem oraz Przewodniczącym Komisji ds. SOKZiS Władysławem Carbolem”. /Internet, strona GOK w Wilamowicach/

Nagroda Burmistrza Wilamowic

W uzasadnieniu podano następującą notatkę:

Sandra Merta –Uczennica Szkoły Podstawowej z Wilamowic. Sandra zdobyła ostatnio tytuł wicemistrzyni podczas Mistrzostw Województwa Małopolski  dzieci starszych w biegu na 300 m. (22 wrzesień 2012 r. – Kraków). Od dwóch lat trenuje w MKS „Tempo” w Kętach. Główna dyscyplina  to lekkoatletyka, biegi, szczególnie sprinty na różnych dystansach. W tym roku zawodniczka wzięła już udział w kilkunastu zawodach zdobywając czołowe miejsca.

Lekkoatleci Tempa podsumowali jubileuszowy sezon

Tego samego dnia, 16.XI. 2012 r. odbyło się uroczyste spotkanie Zarządu MKS Tempo Kęty z zawodnikami, trenerami, sędziami lekkoatletycznymi  i sympatykami lekkiej atletyki, którego celem było podsumowanie osiągnięć sportowych Klubu w 2012 roku. W spotkaniu wzięli udział również rodzice zawodników, którzy w zakończonym sezonie reprezentowali Klub w Mistrzostwach Polski.  Gminę Kęty w spotkaniu reprezentował Dyrektor Wydziału Infrastruktury Społecznej pan Jarosław Jurzak, a Zarząd Małopolskiego Związku Lekkiej Atletyki w Krakowie jego prezes – Grzegorz Sobczyk. Gościem spotkania był również Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji pan Mirosław Smolarek.

Następnie zawodnikom, którzy odnieśli największe sukcesy zostały wręczone okolicznościowe statuetki i dyplomy.

„/…/ Z bardzo dobrej strony pokazali się lekkoatleci Tempa reprezentujący Polskę w meczu lekkoatletycznym młodzików i dzieci starszych Euroregionu Beskidy, który we wrześniu odbył się w miejscowości Rabca  na Słowacji. W wygranym przez Polskę meczu  Weronika Książek zwyciężyła w skoku wzwyż,  Adrian Puchała w skoku wzwyż i w pchnięciu kulą, Adrian Nowak w biegu na 800m oraz Michał Makoś i Sandra Merta w sztafetach 4 x 200m”.  /Internet, strona klubu Tempo, Kęty/

Rodzice Sandry, społeczność szkolna, klub sportowy, w którym nasza zawodniczka trenuje, mieszkańcy Gminy Wilamowice wiążą z Sandrą duże nadzieje na dalsze sukcesy sportowe.

 

Kraków – wicemistrzyni Małopolski

22 września 2012 Sandra startowała w lekkoatletycznych Mistrzostwach Województwa Małopolskiego. Biegła na dystansie 300 m i osiągnęła czas 46,73s – znacznie poprawiła swój rekord życiowy i zdobyła II miejsce w swojej kategorii.

 

 

Słowacja – złoty medal w sztafecie 4×200 m

20 września 2012 Sandra pojechała na Słowację do miejscowości Rabca, gdzie odbył się mecz lekkoatletyczny młodzików i dzieci starszych Polska-Czechy-Słowacja. Sandra zakwalifikowała się do składu polskiej ekipy razem z  lekkoatletami z Tempa Kęty, Sprintu Bielsko-Biała, Pszczyny i Czechowic. Mecz zakończył się  zwycięstwem drużyny z Polski, zawodnicy TEMPA zdobyli 9 medali. Sandra również przywiozła do Polski złoty medal za bieg sztafetowy 4×200 m.

Kęty – złoty medal w sprincie na 100 m

18 września 2012 odbyły się w Kętach Międzyszkolne Zawody z cyklu „Lekkoatletyczne czwartki”. W sprincie na 100m pokonała wszystkie rywalki, zdobyła złoty medal.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*