Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, Co to będzie, co to będzie?Co będzie? Będą DZIADY! Jak wspomina nasz wieszcz Adam Mickiewicz – „ uroczystość obchodzona w wielu powiatach Litwy, Prus i Kurlandii, na pamiątkę dziadów, czyli w ogólności zmarłych przodków

16 listopada klasa VII b zgromadziła się wieczorem w szkole, by wspólnie odczytać ten niezwykły dramat sceniczny. W czytaniu „„Dziadów” cz.II” towarzyszyła uczniom odpowiednio dobrana muzyka i klimatyczne lampiony .
Dzięki takiemu poznaniu utworu na pewno zapamiętali oni nie tylko duchy Józia i Rózi, Zosi i Widma, ale i przesłanie moralne, które ustami recytatorów wypowiadali zmarli przybyli tej nocy na wieczorną lekcję języka polskiego.
Dziękuję moim uczniom za wielkie zaangażowanie, mam nadzieję,że to spotkanie zostanie w waszej pamięci.
Paulina Tatoń-Praciak