Andrzejki obchodzone w Polsce od kilku pokoleń, nie tracą
na popularności. Nasze babcie nie świętowały Andrzejek wspólnie z dziadkami. Chłopcy i dziewczęta bawili się osobno, zresztą zabawa ta miała również nieco inny charakter. Mniej w niej było śmiechu i radości, a więcej skupienia, magii
i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Przez lata zwyczaje się zmieniły, teraz bawimy się wspólnie, łącząc wróżby z konkursami i wesołą zabawą.
W naszej szkole wyczekiwana zabawa andrzejkowa odbyła się w dniu
21 listopada 2017 r. Miała ona  na celu  zapewnienie dobrej zabawy, zintegrowanie wszystkich dzieci, a jednocześnie kultywowanie tradycji
i obrzędów. Z radością można było obserwować, jak dzieci  potrafią się wspólnie bawić w rytmie znanych dyskotekowych przebojów.  Andrzejki kojarzą się z wróżbami, więc w trakcie imprezy nie mogło ich zabraknąć.  Większość jednak przyjęła wróżby z przymrużeniem oka  pamiętając, że to tylko zabawa.

Zabawę  umilił poczęstunek przygotowany przez rodziców dzieci  – napoje
i słodycze.  Był to dzień  pełen atrakcji oraz przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy
z utęsknieniem czekają już na następny bal. Miłą pamiątką będą fotografie wykonane podczas ,,wieczoru wróżb i tańca”. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie imprezy i sprawny jej przebieg.

Wychowawcy klas I – III.