„Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?
Dlatego, żeby się uczyć miłości od Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.”
W niezwykły klimat Świąt Bożego Narodzenia wprowadził wszystkich uczniów naszej szkoły
program poetycko-muzyczny pt. „W wigilijnym nastroju”, którego wysłuchali w dniu 22 grudnia 2017 r. Program przygotowali uczniowie klas czwartych, klasy siódmej oraz gimnazjum. Wiersze polskich poetów nawiązujące do tego szczególnego dnia w roku, prezentowane przez czwartoklasistów, przeplatane były pięknymi kolędami i pastorałkami, przygotowanymi przez gimnazjalistki.
Po występie pani Wicedyrektor podziękowała uczniom, którzy przygotowali program oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne.
E. Danek, M. Gawlik, B. Pawińska