Spotkanie jasełkowe

20 stycznia 2018 roku uczniowie Zespołu Szkół w Wilamowicach przedstawili historię narodzenia Jezusa według scenariusza siostry Teresy Pilch. Sala OSP wypełniła się po brzegi licznie zaproszonymi gośćmi. Uczniowie wykazali się talentem aktorskim, prezentowali się na scenie w przepięknych strojach. Największe emocje wzbudził występ dzieci przebranych za owieczki z najmłodszej grupy przedszkolnej, które nagrodzone zostały gromkimi brawami. W programie jasełek pojawiły się: św Rodzina z dzieciątkiem, Trzej Królowie, anioły, bezdomni, młodzież szkolna, zwykła polska rodzina oraz leśne zwierzątka. Całość programu uświetniał śpiew kolęd w wykonaniu naszych utalentowanych uczennic pod kierunkiem p. Marioli Gawlik. Na zakończenie przedstawienia młodzi aktorzy zatańczyli poloneza.

O scenografię i oprawę plastyczną zadbała pani Alina Kajta-Bożek wraz paniami Małgorzatą Chalcarz, Ewą Borecką, Edytą Jędrzejko oraz Justyną Figwer. Przy dekorowaniu sceny swą pomoc okazali pan Jacek Markiel, Wojciech Gurdek oraz Andrzej Domański. Panie Sylwia Strycharska oraz Irena Grzybowska zadbały o poprawną dykcję uczniów a pan Tomasz Stasiak zatroszczył się o oprawę multimedialną jasełek.

Pragniemy podziękować przede wszystkim siostrze Teresie Pilch za opracowanie scenariusza, zaprojektowanie strojów oraz przygotowanie dzieci do występu. Dziękujemy również panu Aleksandrowi Nowakowi za wypożyczenie sprzętu nagłaśniającego, strażakom OSP Wilamowice za udostępnienie sali oraz wszystkim przybyłym gościom za obecność.

A. Kajta-Bożek, E. Borecka, E. Jędrzejko