2 marca, mimo bardzo niskiej temperatury za oknem wyruszyliśmy na zawody narciarsko – snowboardowe na Czarny Groń. Okazało się, że „nie taki diabeł straszny” i choć temperatura  w Wilamowicach (-19 stopni…) nie zachęcała do wyjścia z domu, na miejscu było zdecydowanie przyjemniej! Lekki mróz, świecące słońce- idealne warunki do aktywności na stoku. Tegoroczna, czwarta edycja zawodów była rekordowa pod względem ilości zgłoszonych zawodniczek i zawodników. Zapisało się bowiem aż 77 osób! Świadczy to dobitnie, że sporty zimowe są wśród naszych uczniów bardzo popularne oraz że bliskość Beskidów i dostępność ośrodków narciarskich stale zwiększa ilość zwolenników „białego szaleństwa”.

W IV edycji zawodów o Puchar Burmistrza Gminy Wilamowice rywalizacja odbyła się w pięciu kategoriach: klasy I-III SP dziewczynki i chłopcy, klasy IV-VI SP dziewczęta, klasy IV- VI SP chłopcy, klasy VII-II,III Gimnazjum dziewczęta, klasy VII-II,III Gimnazjum chłopcy.

Miejsce na najwyższym stopniu podium zajął najmłodszy uczestnik zawodów, uczeń klasy I naszego Zespołu Szkół, Jerzy Jauernig. Brawo!

Mimo, że trasa nie były zbyt trudna, specyficzne ustawienie bramek spowodowało dyskwalifikację wielu startujących- ominęli jedną z bramek… Taki jest sport- rządzą nim określone zasady i uczy oswajania się z porażkami. Już teraz więc zachęcam do zgłoszenia się w przyszłym roku i wzięcia rewanżu!

Poniżej kilka zdjęć z zawodów. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, najlepsi medale i statuetki. Najważniejszy był jednak udział i kilka godzin na stoku, spędzonych „na sportowo” z koleżankami i kolegami z innych szkół. Opiekę nad naszymi uczniami sprawował Pan Tomasz Tomasiewicz oraz niżej podpisany.

 

Szymon Szymański

dav
dav
cof
cof
cof