15 marca w Bystrej odbył się półfinałowy etap Igrzysk Młodzieży w piłce ręcznej. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy. Drużyna gospodarzy, z którą rozegraliśmy pierwszy mecz, postawiła poprzeczkę nazbyt wysoko i niestety, ulegliśmy 22:8. Szkoła w Bystrej to jednak potentat w piłce ręcznej, zwłaszcza  dziewcząt (mistrzostwo województwa śląskiego) ale i chłopców (wielokrotni zwycięzcy zawodów ma szczeblu rejonu). Po tym nieudanym początku i przegranej naszych kolejnych rywali (Gimnazjum nr 3 z Czechowic- Dziedzic uległo Bystrej) mogliśmy pokusić się co najwyżej o drugie miejsce, które gwarantowała wygrana w drugim meczu.

Mecz z Czechowicami wyglądał zdecydowanie lepiej, to nasza drużyna narzuciła warunki. Chłopcy wyciągnęli wnioski z lekcji, której udzielili nam gospodarze zawodów. Od pierwszych minut prowadziliśmy, utrzymując bezpieczną, 3-4 bramkową przewagę. Wygraliśmy 13:9 (do przerwy 8:4) i zajęliśmy drugie miejsce.

Wszystkim reprezentantom gratuluję występu w kolejnym etapie zawodów. Choć nie udało się uzyskać awansu do finału powiatu, drugie miejsce to pozycja 4-6 w rywalizacji powiatowej, w której klasyfikowanych jest ok. 35 szkół. Brawo za zaangażowanie i ambitną postawę!

Szymon Szymański

dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav