Tuż przed świętami- 28 marca klasy siódme wybrały się na wycieczkę do Krakowa.

Tym razem skupiliśmy się na kulturalnym aspekcie tego pięknego miasta-zwiedziliśmy filię Muzeum Narodowego w Sukiennicach. Poznaliśmy największe arcydzieła  polskiego malarstwa- uczniowie zapoznawali się z obrazami samodzielnie, rozwiązując zadania i rebusy.Takie aktywne zwiedzanie okazało się strzałem w dziesiątkę!Wszyscy z zainteresowaniem spacerowali i pochylali się nad tak wielkimi nazwiskami jak Matejko, Gierymski, Chełmoński…Uczta dla oczu i zmysłów.

Następnie przespacerowaliśmy się na Wawel i pod Jamę Smoka oraz udaliśmy do Teatru Groteska na spektakl „Balladyna” w reż.B.Cioska. To lalkowe przedstawienie było wyjątkowym przeżyciem i pokazało nam jak niewielkim kosztem dekoracji, i wręcz ascetyzmem, można zainscenizować klasykę naszej literatury.

Zapraszamy na fotorelację.

P.Tatoń-Praciak

S.Strycharska