Praca daje okazję odnalezienia samego siebie. Własnej rzeczywistości dla siebie i nikogo innego”. B. Prus

 

Kolejna sesja Sejmiku Uczniowskiego Gminy Wilamowice za nami!

Tym razem spotkaliśmy się16 kwietnia w Zespole Szkół w Wilamowicach, gdzie delegatki Szkoły Podstawowej zapoznały kolegów i koleżanki z tematem „Giełda zawodów”. Zajęcia  otwarte zostały przeprowadzone w ramach projektu Aktywna Tablica.

Życie we współczesnym społeczeństwie pokazuje nam, że przy wyborze zawodu i planowaniu swojej przyszłości należy kierować się aktualnym zapotrzebowaniem na rynku pracy. Wybierać zawody poszukiwane przez pracodawców oraz śledzić trendy. Jak to zrobić?Pokazaliśmy  różne możliwości, z których- mamy nadzieję- nasi delegaci skorzystają chętnie w domu.

Zapoznaliśmy się z różnymi znanymi zawodami, lecz też tymi mniej popularnymi(np.upychacz metra w Japonii czy groomer), graliśmy, rozwiązywaliśmy quizy, rozmawialiśmy.

Jednak głównym punktem naszego spotkania było niewątpliwie zapoznanie się z platformą Mapa Karier, gdzie interaktywnie wędrując po mieście   (https://mapakarier.org/city ) możemy zaznajomić się wieloma zawodami, prześledzić ścieżkę edukacyjną, sprawdzić zapotrzebowanie na rynku pracy i nawet orientacyjne zarobki.

Dziękujemy wszystkim delegatom za przybycie i aktywny udział w Sejmiku Uczniowskim.