„Barwy ojczyste”
Czesław Janczarski

Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze, biel i czerwień,
Czerwień to miłość,
Biel serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste.

W roku szkolnym 2017/18 nasza szkoła uczciła majowe święta:Święto Pracy, Dzień Flagi RP i Święto Narodowe 3-go maja happeningiem utworzenia żywej biało-czerwonej flagi  składającej się z uczniów naszej szkoły.Flaga – to symbol państwowości. Ukazywanie przynależności narodowej poprzez barwy na fladze jest powszechnie stosowanym kodem między ludźmi na globie ziemskim.I dla nas-Polaków- jest również niezwykle ważna, dlatego wszyscy podeszli do zadania z zaangażowaniem.

Mamy nadzieję,że nasza akcja przypomni nam wszystkim patriotyczną powinność wywieszania flagi w naszych domach.Wyrażamy w ten sposób naszą radość i dumę z niepodległości i historii naszego państwa.

Pamiętajmy-wywieśmy flagę!